وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 20 April 2024
» اخبار » ترفندی ساده برای صرفه‌جویی سالانه ۱۱۴۰ دلار در هزینه‌های خانوار

تاریخ انتشار : 1401/12/19 - 9:04

ترفندی ساده برای صرفه‌جویی سالانه ۱۱۴۰ دلار در هزینه‌های خانوار

صدای استرالیا - هر خانوار استرالیایی به راحتی می‌تواند سالانه حدود ۱۱۴۰ دلار در قبوض و هزینه‌های خانوار پس‌انداز کند اما بسیاری از آنها تاکنون به این موضوع فکر نکرده‌اند.


صدای استرالیا – هر خانوار استرالیایی به راحتی می‌تواند سالانه حدود ۱۱۴۰ دلار در قبوض و هزینه‌های خانوار پس‌انداز کند اما بسیاری از آنها تاکنون به این موضوع فکر نکرده‌اند.

نتایج نظرسنجی YouGov از حدود ۲۰۰۰ نفر که توسط iSelect انجام شد، نشان داد که بیش از نیمی از خانوارهای استرالیایی صرفا به این دلیل که محصولات و خدمات خود را طی ۱۲ ماه گذشته تغییر نداده‌اند، ضرر کرده‌اند.

براساس نتایج این نظرسنجی، “مالیات وفاداری” در مجموع برای خانوارهای استرالیایی حدود ۱۸.۷ میلیارد دلار در پس‌انداز سالانه (حدود ۱۱۴۰ دلار به ازای هر خانوار) هزینه دارد.

سوفی رایان سخنگوی iSelect گفت: می‌دانیم که زندگی پرمشغله است و به راحتی می‌توانیم قربانی پرداخت مالیات وفاداری روی صورتحساب‌های خانگی شویم زیرا زمانی برای مقایسه قیمت‌ها نداریم اما خبر خوب این است که می‌توانیم پس‌اندازهای از دست رفته را با مقایسه قیمت‌ها و گزینه‌هایمان با یکدیگر و سپس خرید کردن براساس این مقایسه‌ها پس بگیریم.

وقتی صحبت از افزایش هزینه‌های زندگی می‌شود، نگرانی‌های اصلی استرالیایی‌ها شامل مواد غذایی، قبوض برق و گاز، هزینه‌های بنزین، هزینه‌های رهن یا اجاره، بیمه سلامت و نرخ بهره کارت اعتباری است.

با توجه به اینکه بحران جهانی انرژی باعث افزایش قبوض انرژی در جهان شده است، نتایج نشان داد که استرالیایی‌ها انرژی را به عنوان دومین نگرانی خود پس از مواد غذایی رتبه‌بندی می‌کنند.

تحقیقات نشان داده است که خانوارهای استرالیایی به طور بالقوه می‌توانند با مقایسه هزینه‌های ارائه‌دهنده فعلی برق خود و تغییر آن به طرح یا ارائه‌دهنده‌ای دیگر تا ۳.۲ میلیارد دلار در سال صرفه‌جویی کنند. به طور مشابه، خانوارهای استرالیایی در صورت تغییر طرح یا ارائه‌دهنده گاز خود، می‌توانند سالانه در مجموع تا ۱.۵ میلیارد دلار پس‌انداز کنند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که ۷۹ درصد از استرالیایی‌هایی که بیمه خودروی خود را تغییر داده‌اند، توانسته‌اند مبلغ قابل‌ توجهی طی ۱۲ ماه گذشته پس‌انداز کنند.

سایر خانوارهایی که توانستند مبالغ هنگفتی را پس‌انداز کنند، شامل کسانی بودند که بیمه عمر، بیمه خودرو و ارائه‌دهندگان بیمه حیوانات خانگی خود را تغییر دادند.

راه‌های دیگری که استرالیایی‌ها با استفاده از آنها پس‌اندازهای از دست رفته خود را بازیابی کرده‌اند، عبارتند از تغییر ارائه‌دهندگان بیمه خانه، طرح‌ها و داده‌های تلفن همراه، وام‌های خانه و اینترنت خانه.

سخنگوی iSelect گفت: این بدان معناست که هر خانوار استرالیایی که در سال گذشته محصولات و خدمات دریافتی خود را تغییر داده و پس‌انداز کرده، تخمین زده می‌شود که به طور متوسط حدود ۱۱۴۰ دلار پس‌انداز کرده است.

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه