وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ | Monday 5 June 2023
» اخبار » تاسمانی شاگرد اول اقتصاد استرالیا شد

تاریخ انتشار : 1401/08/02 - 11:39

تاسمانی شاگرد اول اقتصاد استرالیا شد

صدای استرالیا– تاسمانی و کوئینزلند سریع‌ترین رشد اقتصادی را در میان ایالات و قلمروهای استرالیا ثبت کرده‌اند و نزول بازار […]

تاسمانی برای نهمین فصل متوالی عنوان پیشروترین اقتصاد استرالیا را حفظ کرد

صدای استرالیا– تاسمانی و کوئینزلند سریع‌ترین رشد اقتصادی را در میان ایالات و قلمروهای استرالیا ثبت کرده‌اند و نزول بازار مسکن، نیوساوت‌ولز را تا نزدیکی انتهای رده‌بندی رشد اقتصادی پایین کشیده است.

بر اساس گزارش فصلی «ایالت ایالت‌ها» که کمیسیون ارواق بهادار (CommSec) منتشر می‌کند، تاسمانی توانسته‌ است خود را از نظر تحرک اقتصادی از رده سوم تا رده اول بالا بکشد.

به گفته کریگ جیمز، اقتصاددان ارشد کمیسیون اوراق بهار، تاسمانی توانسته با کسب امتیاز بالا در تمامی شاخص‌ها به صدر این رده‌بندی صعود کند.

از سوی دیگر، کوئینزلند با کسب رتبه دوم، به بالاترین جایگاه خود در تاریخ ۱۳ ساله این رده‌بندی دست یافت است. رشد بالای جمعیت و بیکاری پایین عوامل موفقیت کوئینزلند بوده‌اند.

کوئینزلند در طول همه‌گیری کووید-۱۹ از رونق جمعیتی برخوردار شد؛ زیرا ساکنان پایتخت‌های ایالات بزرگ، به بریزبین و شهرهای دیگری مانند گلدکست نقل مکان کردند. 

نیوساوت ولز تنها بالاتر از قلمرو شمالی و در رده هفتم قرار گرفته که این جایگاه نازل، عمدتا به دلیل رشد کم در تامین مالی مسکن بوده است. سیدنی شدیدترین کاهش قیمت ملک را در میان پایتخت‌های استرالیا داشته است.

ویکتوریا نیز پس از صعود به رتبه اول این رده‌بندی در ماه ژوئیه پس از لغو محدودیت‌های مرتبط با کووید، در فصل اخیر به رتبه ششم سقوط کرده است.

رتبه ایالات و قلمروها در گزارش ایالت ایالت‌های CommSec به این شرح است:

۱-  تاسمانی

۲-  کوئینزلند

۳-  قلمرو پایتختی

۴-  استرالیای غربی

۵-  استرالیای جنوبی

۶-  ویکتوریا

۷-  نیوساوت‌ولز

۸-  قلمرو شمالی

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه