وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ | Friday 8 December 2023
» اجتماعی » بیانیه انجمن روانشناسی استرالیا در مورد ناآرامی‌ها در ایران و چند توصیه روانی

تاریخ انتشار : 1401/07/26 - 3:39

بیانیه انجمن روانشناسی استرالیا در مورد ناآرامی‌ها در ایران و چند توصیه روانی

صدای استرالیا - انجمن روانشناسی استرالیا با صدور بیانیه‌ای در مورد ناآرامی‌ها در ایران ابراز نگرانی کرده و توصیه‌هایی برای سلامت روان افراد متاثر از این رویدادها ارائه داد.


صدای استرالیا – انجمن روانشناسی استرالیا با صدور بیانیه‌ای در مورد ناآرامی‌ها در ایران ابراز نگرانی کرده و توصیه‌هایی برای سلامت روان افراد متاثر از این رویدادها ارائه داد.

در این بیانیه که هفته گذشته در وب سایت این انجمن منتشر شده، آمده است:

انجمن روانشناسی استرالیا به شدت نگران بحران جاری در ایران است. این انجمن شامل ۲۷ هزار عضو در سراسر استرالیا، عمیقاً در مورد آسیب‌های روانی کوتاه و طولانی مدت و تأثیرات روانی بر افراد در تمام سنین، خانواده‌ها و جوامع نگران است.

همه مردم حق دارند در امنیت باشند. هر گونه نقض حقوق بشر می‌تواند اثرات نامطلوب و شدیدی بر سلامت و تندرستی روانی و جسمانی داشته باشد.

انجمن روانشناسی استرالیا از بیانیه دولت استرالیا در پاسخ به اعتراضات ایران حمایت می‌کند.

ما درک می‌کنیم که بحران کنونی برای بسیاری در جوامع ما، به ویژه افرادی که پیوندهای خانوادگی یا شخصی قوی با ایران و منطقه دارند، ناراحت کننده است. فکر ما با این افراد و همکارانمان در جامعه روانشناسی در منطقه است.

بسیاری از مردم اخبار و تصاویر رویدادهای در حال وقوع را بسیار ناراحت‌کننده می‌دانند و برای برخی، تروماهای قدیمی دوباره فعال می‌شوند.

این بحران بین‌المللی در زمانی اتفاق می‌افتد که بسیاری از مردم استرالیا تحت فشار روانی هستند و ما از هر کسی دچار مشکل شده است می‌خواهیم تا برای دریافت حمایت‌های روانی اقدام کند.

انجمن روانشناسی استرالیا برای هر کسی که اضطراب را تجربه می‌کند یا تحت تأثیر رویدادهای جاری قرار گرفته است، پیشنهاد می‌کند:

– به خدمات حمایتی سلامت روان دسترسی پیدا کند، به ویژه اگر در معرض آسیب مجدد قرار دارید

– قرار گرفتن در معرض رسانه‌ها و اخبار را محدود کنید، به ویژه اگر ناراحتی شما را افزایش می‌دهد.

– در مورد افکار و احساسات خود با فردی که به او اعتماد دارید صحبت کنید. صحبت کردن درمورد ناراحتی و احساس خود با دوستان، خانواده و اعضای مورد اعتماد جامعه می‌تواند مفید باشد

– برای هر کسی که احساس ناتوانی می‌کند، انجام اقدامات مثبت، مانند مشارکت در کمپین‌ها و کمک‌های بشردوستانه، می‌تواند مفید باشد.

– با ابزارهایی که برای مراقبت از خود در اختیار دارید آشنا شوید. زمانی را برای استراحت، آرامش، ورزش و ارتباط اجتماعی اختصاص دهید.

منابع بیشتر که ممکن است مفید باشد را می‌توان در زیر یافت:

استراتژی‌هایی برای مقابله با حوادث غم انگیز و خشونت جامعه

https://psychology.org.au/for-the-public/psychology-topics/tragic-events-community-violence

اختلالات اضطرابی

https://psychology.org.au/for-the-public/psychology-topics/anxiety

اختلال اصطراب پس از سانحه

https://psychology.org.au/for-the-public/psychology-topics/posttraumatic-stress-disorder


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه