وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ | Thursday 25 July 2024
» اخبار » بوکسور ایرانی‌تبار، نماینده استرالیا در المپیک

تاریخ انتشار : 1402/09/29 - 1:26

بوکسور ایرانی‌تبار، نماینده استرالیا در المپیک

صدای استرالیا - تینا رحیمی پس از معرفی به عنوان یکی از 12 مبارز راه یافته به المپیک پاریس 2024، اولین زن بوکسور مسلمانی شد که به عنوان نماینده استرالیا در المپیک انتخاب شده است.


صدای استرالیا – تینا رحیمی پس از معرفی به عنوان یکی از ۱۲ مبارز راه یافته به المپیک پاریس ۲۰۲۴، اولین زن بوکسور مسلمانی شد که به عنوان نماینده استرالیا در المپیک انتخاب شده است.

حالا سهمیه تیم ملی بوکس استرالیا به طور مساوی بین مردان و زنان تقسیم شده است؛ آماری مناسب برای المپیکی که در ۱۲۸ سال گذشته اولین المپیکی خواهد بود که به برابری جنسیتی تاکید دارد.

تینا  رحیمی، اهل بنکس‌تاون در جنوب غربی سیدنی، همچنین اولین بوکسور زن استرالیایی بود که در بازی‌های مشترک المنافع شرکت کرد و در سال ۲۰۲۲ در بخش ۵۷ کیلوگرم در بیرمنگام به مدال برنز رسید.

او همچنین در بازی‌های اخیر اقیانوس آرام در هونیارا، در جزایر سلیمان، طلا گرفت، جایی که او به اتفاق آرا انتخاب هر پنج داور در فینال بود.

فداکاری‌هایی که رحیمی با پایبندی به دینش برای بوکس انجام می‌دهد قابل توجه است. او در پاسخ به این سوال که آیا بوکس با دست‌ها و پاهای پوشیده و پوشیدن حجاب کامل زیر پوشش محافظ‌اش ناراحت‌کننده است، پاسخ داد: اوه خدا، خیلی گرم است.  در جزایر سلیمان، رطوبت دیوانه کننده بود. به محض اینکه روکش سرم را پوشیدم، عرق ریختم اما، مانند روزه و تمرین، خودم را تنظیم می‌کنم.

ماه مبارک رمضان که طی آن مسلمانان از طلوع تا غروب آفتاب از خوردن و آشامیدن پرهیز می‌کنند، مصادف با مسابقات جهانی بوکس زنان IBA امسال در هند بود.

رحیمی گفت: من مجبور بودم قبل از طلوع آفتاب به دویدن بپردازم تا سطح تمرینات و سطح آب خود را حفظ کنم. من فقط می‌توانستم یک جلسه در روز تمرین انجام دهم. خیلی احساس خستگی می‌کردم اما این بخشی از دین من است و بنابراین برای من مهم است.

تینا در ۲۷ سالگی در همان سنی که پدرش از همراهی استرالیا محروم شد، در المپیک شرکت خواهد کرد. میکائیل رحیمی در ایران متولد شد اما قبل از مهاجرت به استرالیا در دانمارک زندگی می‌کرد. او که قهرمان سابق کشتی آزاد در ایران و دانمارک بود، با کسب عنوان قهرمانی وزن ۹۰ کیلوگرم در استرالیا در سال ۱۹۹۱، این کشور را به عنوان کشور سومش معرفی کرد. او قصد داشت در المپیک ۱۹۹۲ بارسلون شرکت کند ولی این اتفاق برای او رخ نداد.

این بوکسور ایرانی‌الاصل در پایان گفت: من اکنون دو نوبت در روز و شش روز در هفته تمرین می‌کنم. بی صبرانه منتظر حضور در  المپیک و رقابت برای استرالیا هستم.

رحیمی در پاسخ به سوالی درباره رفتن به شهر عشق (پاریس) برای مبارزه گفت: ممکن است عشق را در آنجا پیدا کنم، اما در این بین عشق من به بوکس از بین نخواهد رفت. من همان لحظه که شروع کردم بوکس کنم عاشق این رشته شدم. خیلی حس خوبی داشت.

منبع: بریزبین تایمز


برچسب ها : ,
دسته بندی : اخبار
ارسال دیدگاه