وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ | Tuesday 5 March 2024
» اجتماعی » بحران کووید و آنفلوآنزا استرالیا؛ مردم در بیمارستان روی زمین می‌خوابند

تاریخ انتشار : 1401/05/01 - 6:51

بحران کووید و آنفلوآنزا استرالیا؛ مردم در بیمارستان روی زمین می‌خوابند

صدای استرالیا- رشد ابتلا به کووید و آنفلوآنزا سیستم درمانی استرالیا را تحت فشار شدید قرار داده به طوری که […]

بحران کووید و آنفلوآنزا استرالیا؛ مردم در بیمارستان روی زمین می‌خوابند

صدای استرالیا- رشد ابتلا به کووید و آنفلوآنزا سیستم درمانی استرالیا را تحت فشار شدید قرار داده به طوری که بیماران در بیمارستان‌ها روی زمین می‌خوابند و در سالن‌های انتظار تحت درمان قرار می‌گیرند.

به گفته پرستاران، مشکل حل نشده کمبود نیروی انسانی با بیمار شدن نیروهای موجود بیمارستان‌ها تشدید و موجب شده که بیماران ساعت‌ها برای درمان انتظار بکشند.

کارشناسان با بیان اینکه وضعیت موجود هم بیماران و هم کادر درمان را با خطر مواجه می‌کند، هشدار می‌دهند که موج جدید شیوع کووید-۱۹ در استرالیا هنوز به نقطه اوج نرسیده است.

کیم هنسن، پزشک اورژانس بیمارستان «یادبود جنگ سنت اندرو» در بریزبین می‌گوید: به عقیده من این سخت‌ترین موج بیماری تا کنون است. تعداد بیماران بسیار بالاست و آنفلوآنزا نیز به آن افزوده شده است.

بنا به اعلام اتحادیه پرستاران و ماماهای نیوساوت‌ولز، برخی شب‌ها بیش از ۵۰ نفر در سالن انتظار بخش اورژانس بیمارستان‌ها حضور دارند که دو برابر اوقات معمولی است.

به گفته دنی اندرسون، پرستار بیمارستان وست‌مید، که یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های سیدنی است، پرستاران مجبور شده‌اند که در سالن‌های انتظار و راهروها به ارایه خدمات درمانی به بیماران بپردازند.

وی افزود: ما فضا، ظرفیت و حتی کادر درمان لازم برای پاسخگویی به نیاز بیماران را در اختیار نداریم. مجبوریم بیماران بسیاری را در راهروها درمان کنیم؛ در حالی که تعدادی از بیماران نیز روی زمین می‌خوابند.

پرستار دیگری در بیمارستان لیورپول سیدنی گفت: از این شرایط احساس ناتوانی و ترس می‌کنم. حجم استرسی که تحمل می‌کنیم باورکردنی نیست.

منبع: ۷ نیوز

 


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه