وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ | Monday 25 September 2023
» اخبار » با به کار گیری انرژی‌های تجدیدپذیر؛ برق مصرفی سالانه استرالیایی‌ها ۷۷ دلار ارزان می‌شود

تاریخ انتشار : 1400/09/05 - 3:33

با به کار گیری انرژی‌های تجدیدپذیر؛ برق مصرفی سالانه استرالیایی‌ها ۷۷ دلار ارزان می‌شود

صدای استرالیا– به دلیل استفاده از انرژی‌های ارزان‌تر تجدید‌پذیر، هزینه‌های تامین‌کنندگان عمده انرژی کاهش می‌یابد و خانوارهای استرالیایی می‌توانند در […]

با به کار گیری انرژی‌های تجدیدپذیر؛ برق مصرفی سالانه استرالیایی‌ها 77 دلار ارزان می‌شود

صدای استرالیا– به دلیل استفاده از انرژی‌های ارزان‌تر تجدید‌پذیر، هزینه‌های تامین‌کنندگان عمده انرژی کاهش می‌یابد و خانوارهای استرالیایی می‌توانند در سال ۲۰۲۴ انتظار پرداخت ۷۷ دلار کمتر به ازای هزینه برق مصرفی خود را داشته باشند.

گزارش تازه کمیسیون بازار انرژی استرالیا (AEMC) پیش‌‌بینی کرده است که تا ژوئن ۲۰۲۴ کمتر از ۲۶ سنت به ازای هر کیلووات ساعت خواهد بود که ۶ درصد پایین‌تر از قیمت کنونی و کمترین میزان از سال ۲۰۱۷ تا کنون است.

این گزارش بیان می‌دارد که هزینه پایین ترین عمده فروشی و کاهش هزینه‌های زیست محیطی برای عمده‌فروشان، موجب می‌شود که هزینه‌های برق مصرفی مصرف‌کنندگان نیز کاهش یابد.

به گفته آنا کولیر، رییس AEMC، این موضوع نشان می‌دهد که استفاده هوشمندانه از انرژی‌های تجدیدپذیر در عین حال که موجب کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌شود، هزینه خانوارها را نیز کاهش می‌دهد.

وی افزود: با وجود تعطیلی تدریجی فعالیت نیروگاه برق لیدل در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، حالا می‌توانیم با اطمینان بیشتری بگوییم که هزینه‌های برق خانوارها در سه سال آینده روند کاهشی را طی خواهد کرد.

نیروگاه برق لیدل، یکی از بزرگ‌ترین ژنراتورها در بازار برق استرالیاست که با سوخت زغال‌سنگ کار می‌کند.

کولیرافزود: اما در حالی که هزینه‌های عمده‌ فروشی و محیط زیستی تولید برق رو به کاهش است؛ شاهد افزایش هزینه سرمایه‌گذاری روی شبکه برق در یک دهه آینده خواهیم بود؛ زیرا اتصال نسل جدید نیروگاه‌ها به شبکه برق‌رسانی نیازمند سرمایه‌‌گذاری است.

گزارش مذکور پیش‌بینی می‌کند که هزینه‌های عمده‌فروشی برق، از امروز تا سال مالی ۲۴/۲۰۲۳ نزدیک به ۹۲ دلار کاهش خواهد یافت که مستقیما روی قبض دریافتی خانوارها تاثیرگذار خواهد بود. قیمت عمده فروشی، نزدیک به ۳۵ درصد قبض برق خانوارها را در بازار انرژی استرالیا تشکیل می‌دهد.

اما به ر غم این خبر خوب، کولیر می‌ گوید که ممکن است آثار منفی کوتاه مدتی هم مشاهده شود و قیمت‌ها در سال مالی آینده و با تعطیلی نیروگاه لیدل، ۲۰ دلار در سال افزایش یابد.

بر اساس پیش‌بینی‌های ارایه شده در گزارش AEMC جدول تغییر قیمت برق به تفکیک ایالات و قلمروها به شرح جدول است.

ایالت/قلمرو تغییر قیمت برق از سال مالی ۲۲/۲۰۲۱ تا ۲۴/۲۰۲۳ تغییر متوسط سالانه
کوئینزلند ۱۲۶ دلار (۱۰ درصد) کاهش کاهش سالانه ۳٫۶ درصدی
استرالیای جنوبی ۳۵ دلار (۲ درصد) کاهش کاهش سالانه ۷ دهم درصدی
ویکتوریا ۹۹ دلار (۸ درصد) کاهش کاهش سالانه ۲٫۶ درصدی
نیوساوت ولز ۵۰ دلار (۴ درصد) کاهش کاهش سالانه ۱٫۳ درصدی
قلمرو پایتختی ۷۷ دلار (۴ درصد) افزایش رشد سالانه ۱٫۳ درصدی
تاسمانی ۱۲۵ دلار (۶ درصد) کاهش کاهش سالانه ۲٫۱ درصدی

 

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی
ارسال دیدگاه