وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ | Friday 31 May 2024
» اخبار » بازی تاج و تخت در استرالیا روی صحنه می‌رود

تاریخ انتشار : 1400/01/14 - 4:59

بازی تاج و تخت در استرالیا روی صحنه می‌رود

صدای استرالیا – سریال محبوب بازی تاج و تخت قرار است بار دیگر و اینبار در سالن‌های تئاتر طرفداران را هیجان زده کند و استرالیا یکی از معدود مکان‌هایی است که برای این اجرای بزرگ در نظر گرفته شده است.


صدای استرالیا – سریال محبوب بازی تاج و تخت قرار است بار دیگر و اینبار در سالن‌های تئاتر طرفداران را هیجان زده کند و استرالیا یکی از معدود مکان‌هایی است که برای این اجرای بزرگ در نظر گرفته شده است.

این نمایش جدید براساس سریال پرفروش و بسیار محبوب بازی تاج و تخت در دست نگارش و ساخت است. نمایشنامه این اثر را جورج آر. آر. مارتین نویسنده آمریکایی با همکاری دانکن مک میلان نمایشنامه‌نویس پرآوازه انگلیسی می‌نویسد و تهیه‌کنندگی نمایش را سیمون پینتر و تیم لووسون برعهده خواهند داشت.

این تئاتر قرار است در نیویورک، لندن و تماشاخانه‌های استرالیا نمایش داده شود و اولین اجرای آن در سال ۲۰۲۳ روی صحنه خواهد رفت.

از زمان پخش آخرین قسمت از سریال بازی تاج و تخت در سال ۲۰۱۹ میلادی، تاکنون چند پروژه پیش‌درآمد بر آن کلید خورده است اما در این نمایش برای اولین بار یاد چند تن از پرطرفدارترین کاراکترهای این سریال برای علاقه‌مندان زنده خواهد شد.

داستان این نمایش که هنوز عنوانی برای آن انتخاب نشده است، حول یکی از مهمترین نقاط عطف در تاریخ وستروس می‌چرخد، تورنمنت هارنهال که ۱۶ سال پیش از آغاز ماجراهای سریال بازی تاج و تخت اتفاق افتاد. براساس افسانه‌ها و روایات مربوط به قلمروی وستروس، تورنمنت ده‌روزه هارنهال یکی از بزرگترین رویدادهای رقابتی در تاریخ این قلمرو افسانه‌ای بود و طی آن مسابقاتی در شاخه پرتاب نیزه، تیراندازی با کمان و غیره برگزار می‌شد.

هنوز حضور هیچ کاراکتری به طور رسمی در این نمایش تایید نشده است اما براساس کتاب‌های منتشر شده، از کاراکترهایی که در این رویداد شرکت می‌کردند می‌توان به ند استارک جوان و خجالتی، خواهر سرکشش لیانا، جیمی لنیستر جسور، لرد رابرت براتیون قدرتمند، شاهزاده ریگار تارگرین، شاهزاده اوبرین مارتل و شوالیه دلیر سر باریستان سلمی اشاره کرد.

سرسی لنیستر، تایوین لنیستر، تیریون لنیستر، لیتل‌فینگر و واریس از دیگر شخصیت‌هایی هستند که در آن دوره زمانی وجود داشتند و ممکن است در این نمایش هم ظاهر شوند. در این تئاتر از شخصیت‌های جوان‌تر چون دنریس تارگرین، جان اسنو و آریا استارک خبری نیست.

منبع: ایرنا و سیدنی مورنینگ هرالد


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , فرهنگی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه