وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ | Saturday 22 June 2024
» اجتماعی » بازگشایی مرکز نگهداری پناهجویان در جزیره کریسمس

تاریخ انتشار : 1397/11/24 - 18:48

بازگشایی مرکز نگهداری پناهجویان در جزیره کریسمس

صدای استرالیا - نخست وزیر استرالیا از بازگشایی مجدد مرکز نگهداری پناهجویان در جزیره کریسمس خبر داد.

بازگشایی مرکز نگهداری پناهجویان در جزیره کریسمس

صدای استرالیا – نخست وزیر استرالیا از بازگشایی مجدد مرکز نگهداری پناهجویان در جزیره کریسمس خبر داد.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا هدف از این اقدام را مقابله با رشد احتمالی ورود پناهجویان به این کشور در پی تصمیم اخیر پارلمان این کشور عنوان کرد.

مجلس نمایندگان استرالیا روز سه شنبه با تسهیل انتقال پناهجویان بیمار از مراکز پردازش پرونده‌های پناهجویی در خارج از استرالیا به داخل کشور موافقت کرد. بدین ترتیب برای نخستین بار از سال ۱۹۲۹ تاکنون، دولت استرالیا در رای‌گیری درباره یک قانون کلیدی در مجلس نمایندگان شکست خورد.

پیتر داتون وزیر کشور استرالیا معتقد است که با تصویب نهایی این قانون در مجلس، روند ورود پناهجویان به این کشور افزایش خواهد یافت.

بر این اساس، دولت استرالیا با بازگشایی مرکز نگهداری پناهجویان در جزیره کریسمس که از ماه اکتبر گذشته تعطیل شده بود، موافقت کرد.

دولت استرالیا یک ماه پیش اعلام کرده بود که به دلیل کاهش شمار ورود غیرقانونی پناهجویان قصد دارد تا دو مرکز نگهداری آنها در شهرهای ملبورن و سیدنی را تعطیل کند.

در حال حاضر هشت مرکز نگهداری پناهجویان در استرالیا فعال است که تنها در مانوس و نارو حدود یکهزار پناهجو حضور دارند.

انتشار خبر مصوبه پارلمان استرالیا به منظور تسهیل رسیدگی به وضعیت پناهجویان بیمار با استقبال پناهجویان حاضر در جزیره مانوس از جمله بهروز بوچانی، پناهجوی ایرانی که اخیرا برنده جازه ادبی استرالیا شده قرار گرفته است.

آقای بوچانی با انتشار توئیتی نوشت:« این یک لحظه تاریخی برای تمامی پناجویان حاضر در جزیره مانوس و کمپ نارو به شمار می‌رود. اکنون بسیاری از مردم از این که به خدمات پزشکی دسترسی پیدا می کنند خوشحال هستند. اقدام پارلمان استرالیا را به انسانیت بود.»

با شکست حزب کارگر در انتخابات سال ۲۰۱۳ و روی کار آمدن دولتی مهاجرستیز، پناهجویانی که قصد دارند از راه دریا وارد این کشور شوند، با خروج از خاک این کشور در مراکز و اردوگاه‌های غیرمجهز پناهجویان نگهداری می‌شوند.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه