وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ | Sunday 21 July 2024
» اخبار » چرا مالیات‌دهندگان استرالیایی باید هزینه محافظت از اوباما را بپردازد؟

تاریخ انتشار : 1402/01/11 - 6:20

چرا مالیات‌دهندگان استرالیایی باید هزینه محافظت از اوباما را بپردازد؟

صدای استرالیا - یک مجری رادیویی در استرالیا تامین هزینه حفاظت پلیس از تور سخنرانی باراک اوباما در این کشور را از جیب مالیات‌دهندگان محکوم کرد و گفت که این هزینه باید از دستمزد یک میلیون دلاری اوباما تامین شود.


صدای استرالیا – یک مجری رادیویی در استرالیا تامین هزینه حفاظت پلیس از تور سخنرانی باراک اوباما در این کشور از جیب مالیات‌دهندگان را محکوم کرد و گفت که این هزینه باید از دستمزد یک میلیون دلاری اوباما تامین شود.

ری هدلی از رادیو ۲GB سیدنی این سوال را مطرح کرد: چرا باید هزینه صورتحساب حفاظت از رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را بپردازیم در حالی که او با سرویس مخفی خود به همه جا سفر می‌کند و ماموران سرویس مخفی در همه این سفرها از وی محافظت می‌کنند.

طی چند روز گذشته و همزمان با حضور اوباما و همسرش در سیدنی که با اسکورت پلیس محلی همراه بوده است، مقام‌های مسوول از پاسخ دادن به سوالاتی درباره اینکه چه کسی هزینه محافظت از اوباما را از منابع دولت استرالیا پرداخت می‌کند، خودداری کرده‌اند.

هدلی گفت: ما به باراک اوباما و همسرش میشل برای حضور در کشورمان خوشامد می‌گوییم. آنها افرادی با جایگاه بین‌المللی هستند اما قیمت هنگفت بلیت دیدن سخنرانی اوباما در سیدنی و ملبورن که از ۲۰۰ تا ۸۹۵ دلار متغیر است، به این معنی است که مالیات‌دهندگان استرالیایی نباید هزینه حفاظت پلیس محلی از اوباما را متقبل شوند.

وی افزود: تخمین زده می‌شود که سازمان‌دهندگان برنامه این سخنرانی‌ها برای هر سخنرانی دستکم ۱.۸ میلیون دلار درآمد کسب می‌کنند که این رقم بسیار بیشتر از هزینه ۵۰۰ هزار دلاری برگزاری هر سخنرانی است. وقتی ماموران سرویس مخفی همه جا اوباما را دنبال می‌کنند چرا ما باید هزینه حفاظت پلیس فدرال استرالیا، پلیس نیو ساوت ولز و ویکتوریا از او را متحمل شویم؟

هدلی خاطرنشان کرد که اوباما به صورت شخصی و برای کسب درآمد در استرالیا حضور دارد و این یک سفر سیاسی نیست. او در یک تور ایالتی نیست و توسط نخست‌وزیر هم به استرالیا دعوت نشده است، پس چرا ما باید هزینه صورتحساب محافظت از او را بپردازیم؟ من تصور می‌کنم افرادی که از این سخنرانی‌ها در حال پول درآوردن هستند، باید هزینه مراقبت از خودشان را هم بپردازند.

به عنوان رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، سرویس مخفی از اوباما و همسرش محافظت می‌کند.

هدلی تاکید کرد: اوباما به هر حال سرویس مخفی را با خودش دارد اما درک نمی‌کنم که چرا دولت نیو ساوت ولز از منابع محدود پلیس محلی برای تعقیب و محافظت اوباما استفاده می‌کند. با وجود اینکه اوباما یک فوق ستاره بین‌المللی در عرصه سیاسی است، نمی‌دانم چرا ما باید هزینه آمدن وی را به استرالیا بپردازیم. این کار برای من هیچ معنایی ندارد.

منبع: dailymail


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , اقتصادی , سیاسی
ارسال دیدگاه