وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ | Friday 9 June 2023
» اجتماعی » افزایش موارد ابتلا به کووید و چرخش واریانت‌های جدید در استرالیا

تاریخ انتشار : 1401/08/17 - 5:44

افزایش موارد ابتلا به کووید و چرخش واریانت‌های جدید در استرالیا

صدای استرالیا - همزمان با افزایش تعداد موارد ابتلا به کووید-19 و گردش واریانت‌های جدید ویروس کرونا در استرالیا، به مردم این کشور هشدار داده شده که اقدامات لازم را برای محافظت از خود در برابر کووید-19 فراموش نکنند.


صدای استرالیا – همزمان با افزایش تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ و گردش واریانت‌های جدید ویروس کرونا در استرالیا، به مردم این کشور هشدار داده شده که اقدامات لازم را برای محافظت از خود در برابر کووید-۱۹ فراموش نکنند.

پل کلی، مسوول ارشد پزشکی استرالیا هشدار داد که انتظار می‌رود تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور طی هفته‌های آینده افزایش یابد و تقریبا همه ایالت‌های استرالیا در هفته گذشته افزایش موارد ابتلا را ثبت کردند.

وی افزود: واریانت‌های جدیدی از کووید-۱۹ که او آنها را “نوه‌های اُمیکرون” توصیف کرد، در استرالیا در حال چرخش هستند.

به گفته کلی، این واریانت‌ها نسبت به گونه‌های قبلی ویروس کرونا سرایت‌پذیری بیشتری دارند اما شدیدتر نیستند. سرایت‌پذیری بیشتر نیز به معنای افزایش موارد عفونت است.

مسوول ارشد پزشکی استرالیا همچنین از مردم این کشور خواست تا اقدامات احتیاطی را انجام دهند، از جمله اینکه اگر واجد شرایط دریافت دوز چهارم واکسن کووید هستند، این دوز را دریافت کنند. واکسن‌های فعلی کمی تغییر کرده‌اند و علاوه بر سویه اصلی ویروس کرونا، سویه B1 اُمیکرون را نیز هدف قرار می‌دهند.

وی تاکید کرد: افرادی که مستعد ابتلا به عفونت شدید هستند، مانند افراد بالای ۷۰ سال یا افراد بالای ۵۰ سال در صورت داشتن عوامل خطر، باید مطمئن شوند که از کجا می‌توانند داروهای ضد ویروسی برای درمان کووید را دریافت کنند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه