وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ | Wednesday 17 April 2024
» اخبار » افزایش محافظت از مرزهای استرالیا پس از تغییرات جدید ویزا

تاریخ انتشار : 1401/11/29 - 4:49

افزایش محافظت از مرزهای استرالیا پس از تغییرات جدید ویزا

صدای استرالیا - با هدف تقویت محافظت از مرزهای استرالیا، این کشور هواپیماها و کشتی‌های نظارتی نظامی بیشتری را به آب‌های شمالی خود اعزام کرد.


صدای استرالیا – با هدف تقویت محافظت از مرزهای استرالیا، این کشور هواپیماها و کشتی‌های نظارتی نظامی بیشتری را به آب‌های شمالی خود اعزام کرد.

این اقدام در حالی انجام شد که حزب اپوزیسیون محافظه‌کار هشدار داد که تغییرات اخیر دولت در زمینه ویزای پناهندگان ممکن است منجر به از سرگیری فعالیت‌های قاچاق انسان شود.

از سال ۲۰۱۳، نیروی دریایی استرالیا قایق‌های مهاجرانی را که می‌خواهند به آب‌های استرالیا برسند، تحت عملیات مرزهای مستقل دولت کنترل کرده و یا به خارج از مرزهای استرالیا هدایت کرده‌اند.

استقرار کشتی‌های جدید گشت‌زنی و هواپیماهای نظارتی در حالی صورت می‌گیرد که دولت استرالیا این هفته به حدود ۱۹ هزار پناهنده دارای ویزای موقت براساس قوانین جدید، حق اقامت دائم داد. برای واجد شرایط بودن، مهاجران باید قبل از شروع عملیات مرزهای مستقل به استرالیا رسیده باشند.

قانونگذاران مخالف اعلام کردند که تغییرات جدید ویزا پناهجویان بیشتری را تشویق می‌کند تا از طریق دریا خود را به استرالیا برسانند و فرصت‌هایی را برای قاچاقچیان انسان زنده می‌کند.

عملیات مرزهای مستقل توسط گروه‌های حقوق بشر محکوم شده است اما دریاسالار استرالیایی جاستین جونز در یک ویدئو توضیح داد که اقدامات سختگیرانه محافظت از مرزها ادامه خواهد یافت و هر کسی که قصد سفر غیرمجاز با قایق را به استرالیا داشته باشد یا به کشور مبدا حرکت خود بازگردانده می‌شود یا به کشور اصلی خود بازگردانده می‌شود و یا به یک کشور پردازش منطقه‌ای منتقل می‌شود. اگر اقدام به سفر دریایی غیرقانونی کنید، در استرالیا اقامت نخواهید داشت. شانس موفقیت شما صفر است.

استرالیا برای بازداشت و نگهداری پناهجویان و پناهندگانی که قصد دارند با قایق خود را به استرالیا برسانند، به دو کشور اقیانوس آرام پول پرداخت کرده است. توافق با پاپوآ گینه نو در سال ۲۰۲۱ به پایان رسید اما ۶۰ مهاجر هنوز در جزیره کوچک نائورو در بازداشت هستند.

منبع: گاردین


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه