وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024
» اجتماعی » اطلاعات شخصی بیش از ده میلیون استرالیایی هک شده است

تاریخ انتشار : 1398/02/24 - 16:42

اطلاعات شخصی بیش از ده میلیون استرالیایی هک شده است

صدای استرالیا- تازه‌ترین گزارش کمیسیونر اطلاعات استرالیا نشان می‌دهد تنها در یک حمله هکری، اطلاعات شخصی بیش از ده میلیون نفر از مردم استرالیا به دست هکرها افتاده است.

اطلاعات شخصی بیش از ده میلیون استرالیایی هک شده است

صدای استرالیا– تازه‌ترین گزارش کمیسیونر اطلاعات استرالیا نشان می‌دهد تنها در یک حمله هکری، اطلاعات شخصی بیش از ده میلیون نفر از مردم استرالیا به دست هکرها افتاده است.

به گزارش زددی نت، با توجه به جمعیت ۲۵ میلیون نفری کشور استرالیا این حمله هکری باعث شده تا داده‌های خصوصی ۴۰ درصد از جمعیت این کشور در اختیار کلاهبرداران دنیای مجازی قرار بگیرد.

حمله یادشده در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ اتفاق افتاده و زمان دقیق آن توسط مقامات استرالیایی اعلام نشده است.

در گزارش تهیه شده توسط کمیسیونر اطلاعات استرالیا عامل یا عاملان این حملات نیز مشخص نشده اند. ۵۰۰ هزار نفر از افراد هک شده در حوزه خدمات مالی و اعتباری فعال بوده اند.

کمیسیونر مذکور در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ در مجموع ۲۱۵ حمله هکری را شناسایی کرده که نسبت به سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ که طی آن ۲۶۲ حمله به استرالیا ثبت شده کاهش مختصری نشان می‌دهد. از مجموع حملات ثبت شده در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ در استرالیا ۶۲ حمله در ژانویه، ۶۷ مورد در ماه فوریه و ۸۶ مورد در ماه مارس به ثبت رسیده است.

۶۱ درصد حملات یادشده ناشی از فعالیت هکرهای خرابکار بوده و بقیه حملات به علت خطای انسانی در داخل مجموعه‌های مختلف رخ داده است. بیشترین داده سرقت شده در این حملات نیز شماره‌های تماس افراد بوده و پس از آن اطلاعات مالی افراد در رتبه دوم بوده است.

منبع: مهر


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه