وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ | Wednesday 17 April 2024
» اجتماعی » استرالیا پناهجوی ایرانی نمی‌پذیرد

تاریخ انتشار : 1397/01/17 - 3:09

استرالیا پناهجوی ایرانی نمی‌پذیرد

صدای استرالیا - دولت استرالیا لیستی غیررسمی به نهاد‌های پذیرش پناهجو داده که به موجب آن، پناهجویان ایرانی در استرالیا پذیرفته نخواهند شد.

استرالیا پناهجوی ایرانی نمی‌پذیرد

صدای استرالیا – دولت استرالیا لیستی غیررسمی به نهاد‌های پذیرش پناهجو داده که به موجب آن، پناهجوی ایرانی در استرالیا پذیرفته نخواهند شد.

استرالیا برنامه جدیدی برای پذیرش پناهجو ایجاد کرده که به موجب آن پناهجویان چند کشور از جمله ایران، سومالی و جنوب سودان در استرالیا پذیرفته نخواهند شد.

برنامه جدید که برنامه حمایت جامعه (CSP) نام دارد، به گروه‌ها، تاجران، خانواده‌ها و افراد استرالیایی اجازه می‌دهد پناهجویانی را به استرالیا وارد و از آن‌ها حمایت کنند. این برنامه بخشی از برنامه استرالیا برای پذیرش پناهجو است.

به گزارش گاردین، در برنامه جدید، پذیرش پناهجو از کشور‌هایی مانند جمهوری دموکراتیک کنگو، افغانستان، اریتره، اتیوپی، میانمار، بوتان، سوریه و عراق در اولویت خواهد بود. این در حالی است که به سایر پناهجویان، از جمله ایرانیان، گفته شده که بعید است درخواست پناهندگی آن‌ها قبول شود.

این اقدام استرالیا با انتقاد مواجه شده و رهبران جامعه مدنی، آن را به عنوان “تبعیض آشکار” محکوم کرده‌اند.

دولت استرالیا، به طور رسمی اعلام نکرده که از چه کشور‌هایی در برنامه CSP پناهجو پذیرفته نخواهد شد، اما سازمان‌های حامی، به گاردین گفته‌اند که به آن‌ها “لیستی غیررسمی” داده شده که مشخص می‌کند از کدام کشور‌ها پناهجو پذیرفته خواهد شد.

منبع: وبسایت فرارو


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • محسن

    تاریخ : ۱۸ - فروردین - ۱۳۹۷

    این طرح چند ساله داره اجرا میشه یعنی از سال ۲۰۱۴ که هر ماه فرایند دادن ویزا چه به صورت پناهندگی چه قانونی سخت و سخت تر شده و دولت استرالیا دنبال کوچکترین ابهامی تو پرونده ها هست تا پرونده ایرانی ها رو رد کنه و اگر دقت کنید میبینید تعداد رجکت شده ها بسیار بسیار بالا رفته


    پاسخ

ارسال دیدگاه