وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ | Wednesday 29 March 2023
» اخبار » استرالیا پانزدهمین قدرت برتر جهان در سال ۲۰۲۰

تاریخ انتشار : 1399/03/29 - 8:04

استرالیا پانزدهمین قدرت برتر جهان در سال ۲۰۲۰

صدای استرالیا - رتبه‌بندی قدرتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که استرالیا پانزدهمین قدرت برتر جهان بوده است.

استرالیا ۲۸۰ میلیون دلار به کشورهای منطقه پاسفیک کمک‌های بهداشتی می‌کند

صدای استرالیا – رتبه‌بندی قدرتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد که استرالیا پانزدهمین قدرت برتر جهان بوده است.

رتبه‌بندی قدرتمندترین کشورهای جهان در سال ۲۰۲۰ که با همکاری گروه بی‌ای‌وی (BAV) و دانشگاه پنسیلوانیا انجام شده، بر پایه یک نظرسنجی از ۲۰ هزار نفر صورت گرفته است. نتایج نهایی این بررسی بر اساس میانگین وزنی پنج شاخص از جمله رهبری، تاثیرگذاری اقتصادی، روابط بین‌المللی قوی و توان نظامی کشورها به دست آمده است.

بر اساس این گزارش، در حالی که آمریکا، روسیه و چین همچنان جایگاه خود را در صدر فهرست کشورهای قدرتمند جهان حفظ کرده‌اند، عربستان سعودی با یک پله تنزل نسبت به سال ۲۰۱۹ رتبه نهم خود را در اختیار کره‌ جنوبی قرار داد.

از میان ۷۳ کشور مورد بررسی به ترتیب آلمان، بریتانیا، فرانسه، ژاپن و اسرائیل همچون سال گذشته رتبه‌های چهارم تا هشتم را به خود اختصاص دادند.

در میان کشورهای خاورمیانه عربستان سعودی و امارات عربی متحده با کسب جایگاه دهم و یازدهم همچنان قدرتمندترین کشورهای این منطقه در سال ۲۰۲۰ هستند. در این میان، قطر نیز با ۶ پله صعود نسبت به سال ۲۰۱۹ به رتبه ۱۸ رسیده است.

همسایه شرقی ایران، ترکیه نیز همچون سال گذشته شانزدهمین قدرت جهانی است و عنوان قدرتمندترین کشور آفریقایی نیز به مصر اختصاص یافته که با ۴ پله بهبود در جایگاه ۲۵ قرار گرفته است.

دو اقتصاد نوظهور جهان یعنی هند و برزیل نیز به ترتیب در رتبه ۱۴ و ۲۴ قرار دارند و کانادا و ایتالیا به عنوان اعضاء گروه هفت کشور صنعتی، جایگاه ۱۲ و ۱۷ را در اختیار گرفته‌اند.

همچنین در رده‌بندی سال ۲۰۲۰ قدرتمندترین کشورهای جهان، سوئیس سیزدهم و استرالیا پانزدهم است و اسپانیا، سوئد، هلند، سنگاپور و نروژ نیز در رده‌های ۱۹ تا ۲۳ قرار گرفته‌اند.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه