وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ | Monday 4 March 2024
» اجتماعی » استرالیا برای مقابله با خشونت خانگی ناشی از شیوع کرونا بودجه اختصاص داد

تاریخ انتشار : 1399/01/11 - 11:28

استرالیا برای مقابله با خشونت خانگی ناشی از شیوع کرونا بودجه اختصاص داد

صدای استرالیا– استرالیا روز یکشنبه ۲۹ مارس از اختصاص مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار برای مقابله با خشونت خانگی که در […]

استرالیا برای مقابله با خشونت خانگی ناشی از شیوع کرونا بودجه اختصاص داد

صدای استرالیا– استرالیا روز یکشنبه ۲۹ مارس از اختصاص مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار برای مقابله با خشونت خانگی که در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در حال افزایش است، خبر داد.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، گفت که این مبلغ بخشی از برنامه کمک مالی ۱.۱ میلیارد دلار استرالیا، برای کمک به بخش بهداشت و درمان است. این مبلغ به ویژه به سازمان‌هایی اختصاص پیدا می‌کند که در زمینه مقابله با خشونت خانگی در حال فعالیت هستند.

آقای موریسون همچنین از افزایش ۷۵ درصدی جست‌وجو درباره موضوع خشونت خانگی در گوگل، از زمان آغاز اقدام‌های دولت استرالیا برای مقابله با بیماری کووید ۱۹ خبر داد.

موسسه «ایمنی زنان» که انجمنی برای کمک به قربانیان خشونت خانگی مستقر در پرجمعیت‌ترین ایالت استرالیا یعنی نیو ساوت ولز است، می‌گوید درخواست‌های کمکی که درباره خشونت خانگی به این موسسه گزارش می‌شود اخیرا افزایش یافته است و حدود یک سوم این درخواست‌ها مرتبط با تبعات شیوع ویروس کرونا بوده‌است.

دولت استرالیا همچنین در پاسخ به تبعات دیگر شیوع ویروس کرونا که باعث شده بسیاری در خانه‌های خود باقی بمانند، بودجه مربوط به بخش خدمات آنلاین بهداشت روان، مشاوره تلفنی پزشکی و کمک فوری غذایی را افزایش داده است.

استرالیا تاکنون ۴ هزار فرد مبتلا به ویروس جدید کرونا را گزارش کرده است که از بین این افراد ۱۶ نفر جان باخته‌اند.

منبع: یورونیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه