وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 22 May 2024
» اجتماعی » استرالیای جنوبی استفاده از رسانه‌های اجتماعی را برای کودکان ممنوع می‌کند

تاریخ انتشار : 1403/02/24 - 6:27

استرالیای جنوبی استفاده از رسانه‌های اجتماعی را برای کودکان ممنوع می‌کند

صدای استرالیا– بر اساس قانونی که دولت ایالتی استرالیای جنوبی به تصویب رسانده، می‌توان دسترسی کودکان زیر ۱۴ سال به […]

استرالیای جنوبی استفاده از رسانه‌های اجتماعی را برای کودکان ممنوع می‌کند

صدای استرالیا– بر اساس قانونی که دولت ایالتی استرالیای جنوبی به تصویب رسانده، می‌توان دسترسی کودکان زیر ۱۴ سال به رسانه‌های اجتماعی را ممنوع کرد.

نخست وزیر ایالت، پیتر مالیناسکاس گفته که تغییرات قانونی احتمالی به دلیل افزایش شواهد پیرامون تأثیرات سوء رسانه‌های اجتماعی بر سلامت روان و رشد کودکان در حال بررسی است.

پلتفورم‌های اصلی رسانه‌های اجتماعی، مانند تیک‌تاک و اینستاگرام، کاربران را ملزم می‌کنند که حداقل ۱۳ سال سن داشته باشند تا بتوانند با نام خود در این پلتفورم‌ها ثبت‌نام کنند، اما نظارتی بر آن وجود ندارد.

مالیناوسکاس گفت: «مانند بیشتر والدین، من نگران تأثیر رسانه‌های اجتماعی بر کودکان جامعه هستم. من مصمم هستم تا از طرف دولت اطمینان حاصل کنم تا هر کاری که می‌توانیم برای محافظت از فرزندانمان انجام می‌دهیم.»

وی گفت که در چارچوب قانون اساسی نیز توجه لازم صورت خواهد گرفت.

مالیناسکاس گفت: «علاوه بر اعمال ممنوعیت برای دسترسی همه کودکان زیر ۱۴ سال به حساب کاربری در رسانه‌های اجتماعی، استرالیای جنوبی همچنین به رضایت والدین برای کودکان ۱۴ و ۱۵ ساله هم نیاز دارد.»

این تغییرات اولین نوع خود در استرالیا خواهد بود، اما در تعداد فزاینده‌ای از حوزه‌های قضایی دیگر کشورهای جهان هم دسترسی کودکان به رسانه‌های اجتماعی ممنوع است.

فشار فزاینده‌ای در سراسر جهان برای محدود کردن دسترسی کودکان به رسانه‌های اجتماعی وجود دارد.

در ماه مارس، ران دیسانتیس، فرماندار جمهوری‌خواه فلوریدا، لایحه‌ای را امضا کرد که به موجب آن کودکان زیر ۱۴ سال از داشتن حساب‌های رسانه‌های اجتماعی منع می‌شوند.

منبع: ۹ نیوز


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر
ارسال دیدگاه