وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Saturday 20 April 2024
» اجتماعی » ارجاع به پزشک عمومی یا روانپزشک قبل از جراحی زیبایی الزامی شد

تاریخ انتشار : 1402/02/04 - 8:45

ارجاع به پزشک عمومی یا روانپزشک قبل از جراحی زیبایی الزامی شد

صدای استرالیا - براساس قوانین سختگیرانه جدید اعمال شده توسط بورد پزشکی استرالیا، از اول ماه جولای امسال هر کسی که به دنبال انجام جراحی زیبایی است، ابتدا باید به یک پزشک عمومی ارجاع داده شود.


صدای استرالیا – براساس قوانین سختگیرانه جدید اعمال شده توسط بورد پزشکی استرالیا، از اول ماه جولای امسال هر کسی که به دنبال انجام جراحی زیبایی است، ابتدا باید به یک پزشک عمومی ارجاع داده شود.

جراحان همچنین باید بیماران را از نظر بیماری‌های روانی زمینه‌ای که ممکن است باعث شوند اعمال زیبایی برای آنها نامناسب باشد، غربالگری کنند.

براساس دستورالعمل‌های جدید بورد پزشکی استرالیا، اگر غربالگری نشان دهد که بیمار دارای بیماری‌های روان‌شناختی قابل توجه است که ممکن است او را کاندیدای نامناسبی برای جراحی زیبایی کند، بیمار باید برای ارزیابی به روان‌شناس، روان‌پزشک یا پزشک عمومی ارجاع شود.

همچنین پزشکانی که بدون گذراندن آموزش‌های جراحی به رسمیت شناخته شده، خود را جراح زیبایی بنامند با سه سال زندان و جریمه ۶۰ هزار دلاری روبرو خواهند شد.

وزیران بهداشت ایالت‌های استرالیا در ماه سپتامبر سال گذشته با بازنگری ملی در صنعت پررونق جراحی زیبایی موافقت کردند و کوئینزلند نخستین ایالتی بود که قانون مربوط به این بازنگری را ارائه کرد.

طبق جدیدترین گزارش کالج پزشکان زیبایی استرالیا، استرالیایی‌ها هم‌اکنون سالانه یک میلیارد دلار صرف اعمال زیبایی می‌کنند. مصرف فیلرهای پوستی در سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافت در حالی که تعداد افرادی که به دنبال تزریق ضد چروک بودند، ۱۴ درصد افزایش یافت.

منبع: news


برچسب ها : , , , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه