وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ | Thursday 5 October 2023
» اجتماعی » اخبار خوب برای مهاجران در اجلاس مشاغل و مهارت‌های استرالیا

تاریخ انتشار : 1401/06/11 - 6:51

اخبار خوب برای مهاجران در اجلاس مشاغل و مهارت‌های استرالیا

صدای استرالیا – وزیر کشور استرالیا در دومین روز از اجلاس مشاغل و مهارت‌های استرالیا از تصمیمات جدید در زمینه پذیرش مهاجران خارجی خبر داد که مهمترین آنها افزایش سقف پذیرش مهاجران بود.


صدای استرالیا – وزیر کشور استرالیا در دومین روز از اجلاس مشاغل و مهارت‌های استرالیا از تصمیمات جدید در زمینه پذیرش مهاجران خارجی خبر داد که مهمترین آنها افزایش سقف پذیرش مهاجران بود.

کلر اونیل گفت که بر اساس تصمیم جدید، دولت سقف پذیرش مهاجران دائمی را با ۳۵ هزار مورد افزایش به ۱۹۵ هزار نفر رسانده است.

وی تصریح کرد: سیستم مهاجرتی استرالیا با نیازهای ما همخوانی ندارد و من فکر می‌کنم باید این سیستم را تغییر دهیم زیرا ۳۰ سال آینده با ۳۰ سال گذشته تفاوت بسیاری دارد.

وی افزود که در سیستم فعلی تمرکز بر بیرون نگهداشتن مردم از مرزهای استرالیاست اما تغییرات باید به گونه‌ای باشد که در آن جنگ جهانی برای مهارت لحاظ شود.

تمرکز استرالیا بر سیستم اقامت دائم و شهروندی

وزیر کشور استرالیا در بخش دیگری از سخنانش گفت که دولت فدرال تمرکز خود را از مهاجرت موقت به مهاجرت دائمی و شهروندی تغییر داده است.

به گفته وی، مناطق استرالیا در سال جاری ۳۴ هزار مهاجر دائم دریافت خواهند کرد که نسبت به سال گذشته ۹ هزار نفر افزایش نشان می‌دهد و در همین حال فرصت‌های تحت حمایت ایالت‌ها از ۱۱ هزار به ۳۱ هزار افزایش پیدا خواهد کرد.

تسریع در روند بررسی پرونده‌ها

اندرو گایلز، وزیر مهاجرت استرالیا نیز در جریان این اجلاس گفت که دولت آلبانیزی تصمیم دارد تا با اختصاص بودجه ۳۶ میلیون و ۱۰۰ هزار دلاری ۵۰۰ کارمند جدید استخدام کند تا تاخیر موجود در پرونده‌های مهاجرتی را برطرف کند.

به گفته وی، این تاخیرها باعث شده است تا تقریبا یک میلیون نیروی کار از بازار کار استرالیا بیرون بمانند.

وی تصریح کرد: بررسی ویزاها برای مدت زمان طولانی مورد غفلت قرار گرفته است که تاثیر مخربی بر اقتصاد و جامعه استرالیا داشته است.

منبع: د آسترلین


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , پیشنهاد سردبیر
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • Fida Mohammad

    تاریخ : ۱۳ - شهریور - ۱۴۰۱

    من میخواهم در کشور استرالیا پناهنده شوم .


    پاسخ

ارسال دیدگاه