وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ | Sunday 21 April 2024
» اخبار » احضار کاردار سفارت ایران در استرالیا

تاریخ انتشار : 1401/08/19 - 6:23

احضار کاردار سفارت ایران در استرالیا

صدای استرالیا – خبرگزاری آسوشیتد پرس استرالیا گزارش داد که سفیر ایران در این کشور بارها از سوی مقامات عالی رتبه به دلیل برخورد دولت ایران با زنان و همچنین گزارش‌هایی مبنی بر ارعاب احضار شده است.


صدای استرالیا – خبرگزاری آسوشیتد پرس استرالیا گزارش داد که نماینده ایران در این کشور بارها از سوی مقامات عالی رتبه به دلیل برخورد دولت ایران با زنان و همچنین گزارش‌هایی مبنی بر ارعاب احضار شده است.

آسوشیتد پرس استرالیا نوشت: دولت فدرال در حال بررسی تحریم‌های هدفمند تحت قانون Magnitsky است.

پس از مرگ مهسا امینی به دست پلیس اخلاق ایران به دلیل عدم رعایت حجاب، اعتراضات گسترده‌ای در ایران و جهان بالا گرفته است و پس از آن گزارش‌هایی از خشونت علیه معترضان در ایران به ویژه زنان منتشر شد.

مارک اینس براون، یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه استرالیا گفت که او در سه نوبت کاردار ایران در کانبرا را احضار کرده است تا نگرانی‌هایش را به شدیدترین وجه بیان کند.

دستیار وزیر در بخش خاورمیانه نیز در یک مناسبت جداگانه با این نماینده سفارت ایران گفت‌وگو کرد تا نگرانی‌ها در مورد گزارش‌های ارعاب و تهدید علیه جامعه ایرانی استرالیا برطرف شود.

کلر چندلر، سناتور لیبرال نیز از پنی وانگ، وزیر امور خارجه درباره اینکه آیا افراد ایرانی تحریم شده توسط کانادا، ایالات متحده و بریتانیا باید به سرنوشت مشابهی بر اساس قوانین استرالیا دچار شوند، سؤال کرد.

سناتور وونگ در جلسه استماع برآورد بودجه گفت: برای من یا هیچ وزیر خارجه مناسب نیست که در مورد فهرست‌بندی‌های احتمالی درگیر گمانه‌زنی باشیم.

وی تصریح کرد: موضع دولت استرالیا در مورد این موضوع، در مورد نقض حقوق بشر، روشن است.

آنتونی آلبانیزی، نخست وزیر استرالیا نیز روز چهارشنبه در پاسخ به این سوال که چرا تحریم‌های هدفمند برای ناقضان حقوق بشر تاکنون اعمال نشده است، گفت که دولت به تأثیر آن بر مشاغل استرالیا توجه دارد.

او در پارلمان گفت: ما در واقع مناسبات اقتصادی زیادی با ایران نداریم. یکی از کارهایی که ما انجام داده‌ایم این است که مطمئن شویم  هر اقدامی که انجام می‌شود، ما کاملاً از پیامدهای آن برای مشاغل استرالیا آگاه هستیم.

اپوزیسیون فدرال متعهد شده است از هرگونه اقدام دولت در مورد نقض حقوق بشر ایران حمایت کند.

منبع: آسوشیتد پرس استرالیا


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار , اسلایدر , سیاسی , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه