وبسایت اطلاع رسانی فارسی زبانان استرالیا | Voice Of Australia

| چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 19 June 2024
» اجتماعی » آیا خوابیدن در خودرو در استرالیا قانونی است؟

تاریخ انتشار : 1403/03/02 - 6:26

آیا خوابیدن در خودرو در استرالیا قانونی است؟

صدای استرالیا- آیا خوابیدن در خودرو در استرالیا قانونی است؟ این سوالی است که پاسخ آن مثبت است و کسانی که می‌خواهند سبک زندگی کولی‌واری داشته باشند و همه چیز را جمع و جور کنند و با ون وارد جاده شوند، زندگی آنها در ماشین کاملاً قانونی است.


صدای استرالیا- آیا خوابیدن در خودرو در استرالیا قانونی است؟ این سوالی است که پاسخ آن مثبت است و کسانی که می‌خواهند سبک زندگی کولی‌واری داشته باشند و همه چیز را جمع و جور کنند و با ون وارد جاده شوند، زندگی آنها در ماشین کاملاً قانونی است.

افرادی هم هستند که خانه ندارند یا خانه خود را ماشین خود قرار داده‌اند؛ این هم غیرقانونی نیست.

اما چرت زدن در کنار جاده چطور؟ اگر این اقدامی برای رفع خستگی حین رانندگی باشد که تشویق هم می‌شود. به‌علاوه برخی از حوزه‌های قضایی پیشنهاد می‌کنند که اگر مشروبات الکلی مصرف کرده‌اید، به جای رانندگی در حالت مستی، می‌توانید در ماشین خود چرت بزنید.

واقعیت این است که خوابیدن یا حتی زندگی کردن در ماشین خود، چه به انتخاب یا بر اساس شرایط، قانونی است. اما اگر در این شرایط هستید باید مواردی را در نظر بگیرید.

در کوئینزلند، قوانین بسیار مشخصی در مورد آنچه که کمپینگ در نظر گرفته می‌شود، وجود دارد.

زندگی یا خوابیدن در وسیله نقلیه از نظر فنی کمپینگ است، بنابراین اگر قصد دارید در آن شرکت کنید، باید این کار را در یک منطقه کمپینگ مشخص انجام دهید. کوئینزلند بدون شک سختگیرترین ایالت استرالیا برای این تفسیر است.

دولت کوئینزلند می‌گوید بیش از ۴۵۰ مکان استراحت دارد که اگرچه مکان‌های کمپینگ نیستند، اما می‌توان تا ۲۰ ساعت از آنها استفاده کرد مگر اینکه برای کار دیگری در نظر گرفته شده باشند.

و در حالی که کمپ زدن با خودروی خود در “قلمرو شمالی” غیرقانونی نیست، برخی منابع بیان می‌کنند که از انجام این کار در هر منطقه‌ای که برای کمپینگ تعیین نشده است، استقبال نمی‌شود. منابع بسیار خوبی در وب سایت دولتی قلمرو شمالی وجود دارد که به شما می‌گوید کجا می‌توانید کمپ بزنید و آیا برای رسیدن به آن نقطه به یک ۴WD نیاز دارید یا خیر.

در نیوساوت‌ولز هیچ قانونی برای خوابیدن یا زندگی کردن در ماشین وجود ندارد، اگرچه مهم است که مطمئن شوید در جایی که قانونی است پارک کرده‌اید.

اگر قصد خوابیدن یا زندگی در وسیله نقلیه در سیدنی را دارید، مراقب بازرسان پارکینگ و علائم محدودیت پارکینگ باشید. جریمه‌ها می‌تواند گرانتر از یک شب در مهمان‌خانه‌های محلی باشد.

ایالت ویکتوریا هیچ قانونی ندارد که بگوید خوابیدن یا زندگی در وسیله نقلیه غیرقانونی است، اما مانند در نیوساوت‌ولز، شوراهایی وجود دارند که ممکن است قوانین خاصی در مورد تنظیم آن داشته باشند.

اکثر ایالت‌های دیگر نیز همین گونه هستند، زیرا باید با مقامات شوراهای محلی بررسی کنید و مطمئن شوید که علائم خیابان را رعایت می‌کنید.

اگر نمی‌توانید بفهمید چه چیزی قانونی است و چه چیزی ممکن است شما را به دردسر بیاندازد، همیشه می‌توانید به ایستگاه پلیس محلی بروید و راهنمایی بخواهید.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اگر در ماشین خود با تهویه مطبوع روشن می‌خوابید، بهتر است مطمئن شوید که سیستم نشتی ندارد. موارد متعددی از مسمومیت کشنده با مونوکسید کربن در افرادی که در وسیله نقلیه خود با تهویه مطبوع خوابیده‌اند گزارش شده است.

منبع: ۷ نیوز


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , اخبار , اسلایدر , دانستنی های استرالیا , زندگی در استرالیا , پیشنهاد سردبیر
ارسال دیدگاه